נכון לשנת 2016
​הונפקו וחולקו 520,000
כרטיסי מזון 
בהיקף כספי כו​לל של
105,000,000 ₪​


Skip Navigation Linksכרטיס-מזון

​​​​​​​​​​​​כרטיס מזון הינו פרויקט הדגל, מיסודה ובניהולה של הקרן לסיוע ורווחה.

 

​​

הקרן לסיוע ורווחה מקדישה תשומת לב תמידית לחשוב "מחוץ לחבילה" איך להגיש סיוע באופן המכובד והיעיל ביותר ולכמות הגדולה ביותר של משפחות.

כיום, עשור לאחר שהגינו את פרויקט כרטיס מזון, ובמהלכם הנפקנו וחילקנו כ-520,000 כרטיסי מזון בהיקף כספי כולל של כ-105,000,000 ש"ח המספרים מדברים בעד עצמם. זה עובד!

94% ממקבלי הסיוע מעדיפים זאתעובדי ושר הרווחה משבחים אותנו זה זמן רב ועכשיו גם הציבור מסכים עם כך.​

הפרויקט הוקם לאור ניסיונה הרב של העמותה בעזרה לנזקקים וביטוי לרצונה לעזור למספר רב של משפחות בצורה יעילה וחסכונית ביותר ובדרך המאפשרת שמירת מירב הפרטיות ובעיקר כבודו של הנזקק.​

כרטיס מזון מנפיק כרטיסי מזון מגנטיים, שנטענים בסכום כסף ידוע מראש, כל חודש, לצורך רכישת מוצרי מזון חיוניים ברשתות השיווק המובילות. הפרויקט פועל עם כל תתי הרשתות המשתייכות לרשת המרכולים הבאים:

​​יינות ביתן, ויקטורי, מגה בעיר , זול בשפע, ​מחסני השוק.

משפחות הזכאיות לכרטיס מופנות אלינו באמצעות מחלקות הרווחה ברשויות המקומיות. כל מקבלי הכרטיסים עונים על שורה של קריטריונים המגדירים אותם כ"משפחות מצוקה" הנזקקות לתמיכה חשובה זו.

בשונה מפרויקטים אחרים כל התרומה הניתנת לכרטיס מזון מגיעה במלואה לייעודה – אל שולחנן של המשפחות מקבלות הכרטיסים, התקורה בפרויקט זה היא – 0% וכל מאת האחוזים מגיעים ליעד אותו הגדיר נותן התרומה.

לעיתים קרובות אנו מצליחים להגדיל את היקף הפעילות ע''י השגת סכומי כסף נוספים ליעדים שהוגדרו עם התורם.

ההוצאות השוטפות בפרויקט זה מכוסות ע''י ההנחה המתקבלת מרשתות המרכולים. כאשר זו עולה על גובה העלויות השוטפות מופנים כספים אלו להגדלת נפח התרומות וכרטיסי המזון המונפקים כל ידנו.

ערך הכרטיס עומד בדרך כלל על כ- 250-300 ₪ בחודש, וניתנות תוספות וכרטיסים בסכומים שונים למשפחות במצבים קשים במיוחד או למשפחות ספציפיות שתורמים אימצו והעניקו להן סכום גדול יותר.

אחד היתרונות הייחודיים של כרטיס זה הוא בכך שניתן לתורם להגדיר ולבדל את מקבלי התרומה, ניתן להגדיר על פי רצונו של התורם את מקום המגורים ואת ההגדרה של הנזקק כמו: עולים חדשים, אמהות חד הוריות, ניצולי שואה וכו'.

להבדיל מפרויקטים של חלוקת מזון, אנו מסוגלים להגיע גם אל האדם הבודד המצוי בישובים מרוחקים.

הכרטיס המגנטי שכה מוכר ושימושי לכולנו נותן לנזקק תחושה טובה והרגשה של שייכות לציבור הקונים הרגילים.

לא ניתן לרכוש בכרטיס מזון זה מוצרי עישון, אלכוהול ומוצרי חשמל. 

היתרון החשוב ביותר של הפרויקט הוא בשמירת כבודו של מקבל הכרטיס.

במהלך השנים חילקנו כ-520,000 כרטיסי מזון בהיקף כספי כולל של כ- 105,000,000 ₪. גם במהלך שנת 2017 אנו תומכים בעשרות אלפי משפחות מכל רחבי הארץ שאומצו ע"י המגזר העסקי והפרטי ונהנים מכ- 20,000 כרטיסי מזון בהיקף כספי כולל של כ- 4,000,000 ₪.

בנוסף, פועלות תכניות משלימות להעצמת נשים ואימהות חד הוריות, סיוע למשפחות שילדיהם משרתים בצה"ל, ניצולי שואה ועוד.

תודתנו נתונה לכל מי שימצא לנכון לקחת איתנו חלק בפרויקט חשוב זה.​​

תמונת אוירה 2.jpg


​שיתופי פעולה


ארגונים וקרנות המעוניינים לסייע למשפחות ברחבי הארץ ולחסוך כספי מנהלה ולוגיסטיקה נעזרים אף הם בפרויקט לצורך הנפקת כרטיסים.

גם במקרים אלו אנו משתתפים במימון הפרויקט, אך באחוזים בודדים, מתרומות לא צבועות שאנו מקבלים ועל חשבון חלק מכספי ההנחה שאנו מקבלים ברשת השיווק.

סה"כ כ- 30 פרויקטים, גופים מסחריים, עמותות ורשויות מקומיות איתם אנו עובדים.