נכון לשנת 2016
​הונפקו וחולקו 520,000
כרטיסי מזון 
בהיקף כספי כו​לל של
105,000,000 ₪​


Skip Navigation Linksאמץ-משפחה

​​​​​​אנו מודים לך על התעניינותך לאמץ משפחה במסגרת פרויקט כרטיס מזון.​

כרטיס מזון הוא כעין כרטיס אשראי נאה ומכובד, השומר על פרטיותו וכבודו של הנזקק. הכרטיס מאפשר לנזקקים לרכוש באמצעותו מוצרים החיוניים להם, כולל מוצרים טריים כמו בשר, דגים, חלב וירקות.

הכרטיס אינו מאפשר רכישת מוצרי אלכוהול, עישון, בשמים יקרים ומוצרי חשמל ואלקטרוניקה.

אנו סמוכים ובטוחים כי דרך מכובדת זו של נתינה אכן מוכיחה את עצמה ומאמינים שתהיו מרוצים מדרך נתינה זו.

תרומתך במלואה תאפשר למשפחות נזקקות לשפר ולו במעט את תנאי חייהם.

 

אחד היתרונות הייחודיים של פרויקט כרטיס מזון הוא בכך שאנו נותנים לך להגדיר ולבדל את מקבלי התרומה. ניתן להגדיר על פי רצונך את מקום המגורים ואת הרקע של הנזקקים, כגון: עולים חדשים, אימהות חד הוריות, קשישים וכדו'.

להבדיל מפרויקטים של חלוקת מזון, אנו מגיעים גם אל האדם הבודד המצוי בישובים מרוחקים.

עם קבלת תרומה לאימוץ משפחה/ות מתורם פרטי או ציבורי, אנו פונים למחלקות הרווחה ברשויות המקומיות ע"פ החלטת התורם, ומבקשים מהם לבחור עבורנו משפחות מתאימות לדרישות. מחלקות הרווחה מפעילות עובדים סוציאליים המטפלים במשפחות הנזקקות ומכירים בצורה טובה ביותר את 'מפת העוני'  בתחום שיפוטם, ובכוחם למפות באופן הטוב ביותר עבורנו את המשפחות המתאימות והנזקקות ביותר לכרטיס מזון.

סכום התרומה המומלץ לאימוץ משפחה הוא 250-300 ₪ בחודש למשך ששה חודשים. במהלך תקופה זו, בה תסתייע המשפחה בכרטיס מזון, יוכלו העובדים הסוציאליים להעצים את המשפחה בכלים נוספים שיכשירו אותם להתמודד עם האתגרים האישיים והמשפחתיים שלהן.

אפשרי לאמץ משפחות גם למשך תקופות אחרות ובסכומים שונים, ע"פ רצונכם.

 

תרומתכם תגדיל את האפשרות שלנו לסייע לאלפי משפחות בישראל ברכישת מזון בסיסי לקיומם היומיומי, ובטח שתמצאו לנכון להירתם לפרויקט ועל כך תודתנו נתונה לכם מראש.

התרומה מוכרת במס הכנסה על פי סעיף 46.